Burçlara Göre Çiçekler

Burçlara Özel Çiçekler Nelerdir?

Sevdiklerinize çiçek hediye gönderirken burçlarına da dikkat etmeli ve burçlarının özelliklerini taşıyan çiçekleri göndererek, ne kadar değer verdiğinizi göstermelisiniz. Koç burcundan kişilere özellikle sümbül hediye edilmelidir. Boğa burcundakilere ise canlı renklere sahip çiçekler hediye edilmeli. Laleler özellikle boğa için iyi bir seçenektir. Boğa gösterişi sevdiği için göz alıcı renkleri de tercih eder.

Burçlara Göre Çiçekler

Gül özellikle ikizlerin tercih ettiğidir. İkizler özellikle gül bakımlarına karşı da hassas bir burçtur.  Su grubundan olan yengeçlere ise Akdeniz lalesi verilmelidir. Yengeçler papatyadan da hoşlanır ve buket çiçeklerini de severler.  Gösterişi seven aslan burçları ise orkideden hoşlanır.aslan burçları beyaz laleden de hoşlanır ve lalenin tüm renklerini beğenirler. Başak burçları margit çiçeğini sever. Balkon çiçekleri de başaklar için iyi bir seçimdir. Terazi burçları ise barok güzelliklerden hoşlandığı için dalya iyi bir çeçimdir. Terazi burçlarına salkım tarzı çiçekleri de verebilirsiniz.

Hareketli olan akrep burçlarına ise centiyane çiçeği hediye edilmeli. Yay burçları güzel ve estetik çiçekleri sevdikleri için zambak güzel bir seçimdir. Oğlaklar büyük çiçeklerden hoşlanır. Amaril özellikle oğlakları cezp eder. Mutlu kovalar ise parlak çiçeklerden hoşlanır. Kardelen özellikle kovaların beğeneceği çiçeklerden olup kovanın ruhuna hitap eder. Duygusal olan balıklar ise ilkbahar çiçeklerini sever. Trompet nergis ya da papatya balık burçlarına verilecek çiçeklerdendir.

Leave a Reply