Burçlara Göre Çiçekler

Çiçekler Konuşulunca Anlar mı?

Çiçekler ile ilgili en yayın söylenen onlarla konuşulunca anladığına ilişkindir. Bunun ile ilgili olarak yapılan araştırmalar ise yalan makinesinin icadına kadar uzanıyor. Yalan makinesinin icat edilmesi sonrasında yapılan bir uygulamada cihaz çiçeğe bağlanarak tepkisi ölçülüyor. Sadece bıçağın değdirilmesi ile tepki veren çiçek sonrasında kişinin ateş ile yaklaşsam ne tepki verir, diye düşünmesi ile de şaşkına döner. Çünkü çiçek düşünceye de tepki verir. Bunun ile birlikte çiçeklerin dili ve düşüncenin okunması ile ilgili araştırmalar devam eder.

ciceksiparisi-2

Bu uygulama gösteriyor ki çiçeklerin sadece konuşmaları değil aynı zamanda düşünceyi de anlama yetileri bulunuyor. Bahçenizde, balkonunuzda, iş yerinizde ya da evinizde olan çiçeklerin bakımlarını yaparken onlara gülümsemeniz onlar hakkında güzel düşünceler üretmeniz ve güzel cümleler kurmanız onları mutlu edecektir. Aynı zamanda size olan bağlılıklarını da artıracaktır.

Çiçekler Evinizin Canlılarıdır

Evcil hayvan besleyenler nasıl onların kendilerine olan bağını aktarıyorlarsa, çiçeklerde aynı etkiyi sahiplerine yaparlar. Evcil hayvanları beslemeyi ihmal etmek onların yaşamına son verebilir. Aynı şekilde bitki bakımına ara vermek ya da onu ihmal etmekte onun ölümüne sebep olabilir. Bu sebepten dolayı çiçeklerin bakımını aynı evcil hayvan bakımı gibi görmek ve aynı özeni göstermek son derece önemli bir detaydır. Çiçekler evimizin canlılarıdır. Her ne kadar bizimle konuşamasalar ve bizlere baktıklarını anlamasak da bizi dinlediklerini bilmekte çok güzeldir.

Leave a Reply