Burçlara Göre Çiçekler

Çiçeklere Uygun Toprak Seçimi Nasıl Yapılır?

Sevdiklerinizden hediye olarak gelen, ev ya da balkonunuzda muhteşem renkleri ile doğayı size sunan çiçekleriniz mutluluğu ve sağlığı da beraberinde sunar. Stresten arınma ve daha pozitif düşünmeye sebep olması sebebi ile çiçeklerin sunduğu bu iyileştirici etkiden faydalanmak aslında oldukça kolay. Onların en iyi şekilde bakımını üstlenmek ve onlara en uygun ortamı sağlamak yeterlidir. Birçok uzman ise çiçeklerin konuşulmaktan hoşlandığına işaret ederek daha çok çiçeklenmeye ve gelişime dönüşün yaşandığını söylemektedir. Saksı çiçeklerinde bir diğer önemli detay ise toprak seçiminin doğru şekilde yapılmasıdır. Sadece zengin içeriğe sahip olan değil en uygun olan seçimin yapılması çiçeğin gelişimine katkı sağlayacaktır.

Soğanlı Saksı Çiçekleri

Soğanlı saksı çiçekleri toprak altında oluşan yumruları sebebi ile daha yumuşak olan toprakta hareket ve gelişimini daha iyi sağlama özelliğine sahiptir. Böylelikle daha fazla yumruya sahip olarak çoğalmasının yanı sıra daha güzel çiçeklenme dönemi de geçirecektir. Bu sebep ile torf ağırlıklı olan tercihe yer açılabilir.

Orkide Toprağı

Orkide çiçeğinin toprağı özel olup bu çiçeğin bakımını yapıyor iseniz mutlaka orkide toprağından faydalanmanız ve çoğaltma işlemi sonrasında da gene bu toprak seçimi ile dikimi tamamlamanız gerekir.

Kaktüs Toprağı

Kaktüs humus yönünden zengin olan toprak çeşidinden hoşlandığı için kaktüs ve benzeri Sukulent bakımını yapıyorsanız buna dikkat etmeniz önerilir.

Leave a Reply