Burçlara Göre Çiçekler

Çiçekleri Konuşur mu?

Saksı bitkilerine ev ya da iş yerlerinizde yer açarak doğanın etkisini bulunduğunuz ortama taşımanız mümkün. Her geçen gün betonlaşan şehirler içinde yeşile ve doğaya hasret kalanlar için saksı çiçekleri kurtarıcı özelliğe sahip olan içerikleri sunuyor. Farklı görsellikleri ve bakım detayları ile dikkat çeken saksı bitkileri ile ilgili olarak bakım seçimleri yer alıyor. Çiçeklerin bakım detaylarında yapılan yanlışlıklar ya da doğrular sonrasında çiçeğiniz sizin ile konuşmaya başlar.

ciceksiparisi-2

İyi bakıma sahip olan ve istediği bakım içeriklerinin oluşmasına sahip olan çiçekler daha da güzelleşir ve gelişirken kötü bakıma ya da yanlış bakıma sahip olanlar ise solarak ya da yapraklarını bükerek size mutsuzluğunu aktarır. Bu durumda ise çiçeğinizi isteklerini araştırarak gerçekleştirmeniz durumunda çiçeğiniz mutluluğunu da size aktaracaktır. Bu ise çiçeklerin en önemli dilidir.

Çiçek Bakımının Püf Noktaları Nelerdir?

Çiçek bakımında en önemli detay saksı içindeki toprak minerallerinden ve neminden yararlanabilen bitkinin sulanmasıdır. Bunun yanı sıra gerekli olan minerallerin ise toprağa zaman içinde sunulması da gerekir. Bu seçeneklerin yanı sıra her bitkinin arzu ettiği belli bir cephe vardır. Bazıları güneşten yararlanmak isterken bazıları dolaylı olarak gelen güneşten memnun olur. Bu sebep ile güneşlenme seçiminde doğu, batı, kuzey ya da güney cephesini mi bitkinizin sevdiğini öğrenmeniz bitki bakımının diğer püf noktası olarak ifade edilebilir.

Leave a Reply