Çiçek Bakımı

Ev Çiçeklerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Ev çiçeklerinin bakımında onların sağlıklı bir şekilde büyümelerini ve uzun yıllar sizinle beraber olmalarını istiyorsanız bakım ihtiyaçlarını doğru bilmek gerekir. Aşağıda yer alan bakım için püf noktalarını detaylı olarak inceleyerek ev çiçeklerinizin ihtiyaç duydukları bakımı istedikleri şekilde yapabilirsiniz.

Ev Saksı Çiçeklerinin Bakımında Püf Noktalar

  • Ev saksı çiçeklerinin bakımında ne önemli detaylarından birisi sulamadır. Özellikle kış aylarında daha az su isteyen bu bitkileri sularken toprağın kuruluğuna bakarak anlayabilirsiniz. Bunun yanında yazın haftada iki kere suladığınız çiçeğinizi kışın haftada ya da on günde bir sulamanız önerilir.
  • Yapraklarının ıslanmasında hoşlanmayan menekşe gibi ev saksı çiçeklerinizin sulanmasında özenli olmanız gerekir.
  • Çiçekler zaman içinde bulundukları yere alışırlar. Yerlerinin değişimi sonucunda ise strese girerler. Bu sebeple çiçeklerin yerinin değiştirilmemesi önerilir.
  • Ev saksı çiçekleriniz güneş ışığından hoşlanıyor ise onu cam kenarına koymanız oldukça doğru olacaktır. Fakat cam kenarında olan çiçeğiniz zaman içinde güneşe doğru eğim gösterecektir. Bu eğrelti durumun yaşanmasını arzu etmiyorsanız çiçeğinizi kendi ekseni etrafında ara sıra çevirerek eğreltinin oluşumuna engel olabilirsiniz.

özel gün çiçekleri

Evinizdeki saksı çiçeklerinin bakımındaki bu püf noktalarına dikkat ederseniz çiçeklerinizin daha uzun ömürlü ve canlı olabilmesini de sağlayabilirsiniz. Ufak tefek noktalar sayesinde daha canlı çiçekler elde ederek tüm mekanlarınızda bu çiçekleri yetiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Leave a Reply