Burçlara Göre Çiçekler

Havayı Temizleme Özelliğine Sahip Olan Bitkiler

Ev ortamında çiçek bakmak olumlu yönde yargı oluşturmamak ile beraber özellikle yatılan yerde çiçeğin olmaması genel olarak en çok söylenen söz idi. Fakat yapılan araştırmalara göre özellikle bazı çiçeklerin geceleri oksijeni ortama salması sebebi ile özellikle uyunan odada bulundurulması son derece önem taşıyarak kaliteli bir uykunun elde edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda ortamda bulunan bakteri ve radyasyonu emme işlemine destek vermesi sebebi ile de ev içinde bakılması önerilen bitkiler bulunuyor.

Kurdele Çiçeği

Bir diğer adı ile örümcek ağı olarak da anılan kurdele saksı çiçeği havayı temizleme özelliği ile ev içinde bakılması önerilen bitkiler arasında yer alıyor. Havayı temizleme özelliğinin yanı sıra kansere sebep olmakta olan formaldehitin maddesinin yüzde doksan oranında temizleme özelliğine de sahiptir. Aynı zamanda koku ve dumanı çekme özelliği de bulunuyor.

İngiliz Sarmaşığı

Havayı temizleme özelliğine sahip olan bitkiler arasında yer alan İngiliz sarmaşığı bitkisi aynı zamanda astım ve bazı alerjik reaksiyonların tedavisinde de olumlu etkiye sahip olduğu araştırma sonuçları ile kanıtlanan bir bitkidir. Kolay bakıma sahip olan İngiliz sarmaşığını ev ve ofis ortamınızda tercih edebilirsiniz.

Yılan Bitkisi

Yılan bitkisi olarak bilinen çiçek gece oksijen salımına destek veren bitki özellikle hoş kokusu ve oksijen verme sebebi ile uyku kalitesini de artırma özelliğine sahip bir saksı bitkisidir.

Leave a Reply