Burçlara Göre Çiçekler

Kalanşo Saksı Çiçeği Ne İster?

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez güzelliği içinde yer alan kalanşo çiçekleri renkleri ve muhteşem görselliği ile evinize hoş bir hava katar. Balkonda ya da ev içinde bakıma uygun olan kalanşo çiçekleri için aşırı soğuk yerde tutulmaması ve sıcak soğuk dengesinin sağlanması da önemlidir. Sıcak ve soğuk etkisinin sürekli değişim gösterdiği mekânda saksı çiçeğiniz istediğiniz verimi yakalayamaz ve kısa süre içinde çürüme eğilimine doğru gider. Bu sebep ile kalanşo da bu detaya önem vermeniz önemlidir.

iş tebrik çiçeği almak

Kalanşo çiçeği ne ister, sorusunun yanıtında aynı zamanda güneşin etkisinde de söz etmek gerekir. Eğer eviniz doğu cepheli ile kalanşo çiçekleri için oldukça ideal bir alan yaratmanız mümkün olur. Özellikle sabah güneşinden hoşlanan kalanşo çiçeği aynı zamanda çok esintili yerden de hoşlanmaz. Bunun yanı sıra başka çiçekleri ve nesneler ile temas etmekten de hoşlanmaz.

Kalanşo Saksı Çiçeğinin Sulanması

Kalanşo saksı çiçekleri bakımı kolay olan saksı çiçekleri arasında yer almasının yanı sıra kış günlerinde güzellikleri ile bizlere ilham olan bitkiler içinde yer alıyor. Kolay bakıma sahip olan kalanşo saksı çiçeğinin bakımında en önemli detay ise sulanmasıdır. Çok fazla sulanma isteği olmayan kalanşo çiçeği aynı zamanda susuz kalmaktan da hoşlanmaz. Sulamasında oda sıcaklığında dinlendirilmiş olan su ile işlemin yapılması daha doğru bir seçim olacaktır.

Leave a Reply