Özel Günler İçin Çiçekler

Özel Günlerde Hangi Çiçekler Tercih Edilmeli?

Yılbaşı, anneler günü, doğum günü, sevgililer günü ve tüm özel günlerde verilecek çiçeklerin de anlamları farklı olmalıdır. Anneler günü için annenize mevsim çiçekleri, orkide, çiçek buketleri, papatya ya da kriazentem verebilirsiniz. Kapalı kutular ya da can vazolar içinde şık kırmızı güller de annenize verdiğiniz önemi ve sevgiyi gösterir.

tilandisia

tilandisia

Özel Günlerde Seçilecek Çiçekler

Sevgililer gününde çoğunlukla kırmızı gül verilir. Kırmızı karanfil de aynı şekilde sevdiğinize verdiğiniz önemi ve büyük aşkı temsil eder. Evlilik teklifinde özellikle beyaz gül verilmelidir. Evlilik yıldönümlerindeyse lilyum ve renkli çiçeklerden hazırlanmış bir demet sunabilirsiniz. Cam vazolar içinde hazırlanan özel çiçek aranjmanları da doğru tercihtir.

Yılbaşında sevdiklerinize büyük sepet içinde karışık mevsim çiçeklerini yollayabilir ve yeni yıla huzurlu başlamalarını dileyebilirsiniz. Yeni doğan bir bebeği ziyaret ettiğiniz zaman özel süslenmiş çiçek buketleri çok iyi tercih olur. Hastayı ziyaret ederken özellikle saksı çiçekleri seçmelisiniz. Beyaz orkide, barış çiçeği seçenekleriniz arasında olabilir.

Doğum günlerinde ise çiçeği göndereceğiniz kişiyi iyi tanımalı ve beğeneceği çiçekleri yollamalısınız. Kır çiçekleri, nergis, orkide ya da papatyaları gönderebilirsiniz. Babalar gününde babanızın seveceği saksı çiçekleri iyi bir tercih olur. Menekşeler özellikle babalar gününde gönderilecek çiçekler arasında yer alır. Özel günler için çiçek seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken nokta göndereceğiniz kişinin özelliklerini de bilmeli ve seveceği çiçeklerden hazırlanmış buketleri yollamalısınız.

 

Leave a Reply