Burçlara Göre Çiçekler

Petunya Çiçeği Ne İster?

Sevdiklerinize armağan olarak sunabileceğiniz saksı çiçekleri arasında yer alan petunya anlamı ile de dikkat çeken bitkiler içinde bulunuyor. Bol çiçeklenme özelliğine sahip olan petunya çiçeği kimi zaman askılı kimi zamanda ise normal saksı içinde görmeniz mümkün. Elliye yakın türe sahip olan çiçek zemin kaplayan çeşide de sahip olup bahçelerde peyzaj çalışmalarında da kullanılıyor.

Petunya çiçeği umudu anlatan bitki olup umudunu kaybetme anlamına gelir. Petunya saksı çiçek alımında çiçek cinsine göre tercih yaparken aynı zamanda renkleri arasından da sevdiklerinizin beğenisini kazanacak türü seçebilirsiniz.

Petunya çiçeği kolay bakım özelliğine sahiptir. Bu sebep ile sevdiklerinize kolaylıkla çiçeği hediye olarak sunabilirsiniz. Güneşlenmekten hoşlanan petunyalar susuzluğa karşı dayanıklı olmak ile beraber susuz bırakılması konusunda fazla ihmale gelmeyen bitkilerdir. Gübreleme işleminde yer verilmesi petunya bitkisini mutlu edecek olup gerekli tuz ihtiyacınız karşılamasını sağlayacaktır.

Aslında petunya ne ister sorusunun yanıtı güneşte saklıdır. Günde yaklaşık 6 saat güneşlenmekten mutlu olurlar.

Petunya Aranjmanları

Petunya saksı çiçeği ile hazırlanan aranjmanlar arasından tercihinizi yaparak sevdiklerinize hediye olarak gönderebilirsiniz. İlkbahar dönemi sonrasından çiçeklenen bitki kış aylarının soğuklarına kadar çiçekli kalır. Farklı türlere sahip olan petunyanın iç ve dış mekânda bakıma uygun olan çeşitlerinin yanı sıra peyzaj için tercih edilen yer örtücü olan türleri de bulunuyor. Alımlarınızda aranjman tercihine yer açarak en doğru kararı verebilirsiniz.

Leave a Reply