Burçlara Göre Çiçekler

Şakayık Çiçeğinin Anlamı Nedir?

Saksı çiçeği olarak balkonlarda ya da bahçe de kendine yer edinebilen şakayık bitkisi güneşten ve güneşlenmekten hoşlanan özel bir bitkidir. Nemli toprakta kendini daha iyi hisseden bu bitki özellikle kırmızı topraktan hoşlanır.

Şakayık çiçeğini hem saksı ya da toprakta yetiştirilebilen bitkiler olmasının yanı sıra kesme çiçek seçimlerinde de kendine yer edinen bir seçimdir. Bunun nedeni ise bu çiçeğin birçok aranjman içinde kendine yer edinebilmesidir.

Şakayık çiçeğinin anlamı da bu kullanım alanını genişleten bir seçimdir. Bu iri ve katmerli yapıya sahip olan güzel çiçekler mahcubiyeti ve saf aşkı ifade eder. Düğünlerde yer alan şakayıklar buket aranjmanlarının da vazgeçilmez seçimidir. Mis kokusu ile kendine hayran bırakan bu güzel katmerli çiçek sarı, pembe, krem, kırmızı gibi birçok renk seçimine de sahiptir.

Şakayık Çiçeği Nerelerde Kullanılır?

Muhteşem iri çiçekleri ile dikkat çeken şakayık çiçekleri birçok farklı aranjman içinde kendine yer bulur. Özellikle gelin buketlerinde kendini göstermekte olan şakayık çiçekleri düğün organizasyon çalışmaları içinde de kendine yer ediniyor.

Düğün salon süslemesinde, masalarda ya da düğün pastası üzerinde şakayık çiçeklerini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra erkeklerin ise yaka çiçeği olarak kullandıkları özel çiçek olarak da dikkat çeker. Bu özel çiçek birçok aranjman uygulamasında yer almasının yanı sıra ev ve bahçelerin görselliğine katkı sağlayacak olan güzelliği de bizlere sunarlar.

Leave a Reply