Çiçek Bakımı Çiçek Hikayeleri Çiçeklerin Anlamı

Saksıda Yetişen Bodur Ağaçlar

Evinizde ya da geniş balkonunuzda saksıda yetişen ve çeşitli meyveleri size sunacak olan ağaçlara yer verebilirsiniz. Bu ağaçlar küçük olduğu için çok büyük bir alanı kaplamazken oldukça güzel olan görüntüleri ve sundukları şahane meyveleri ile sizi cezbedecektir.

Saksıda yetişme özelliğine sahip olan bodur ağaç seçerken ihtiyaçları olan güneşi ve arzu ettikleri hava akımını sağlayıp sağlayamayacağınıza da dikkat etmeniz önerilir.

Saksıda Bodur Agaç Yetiştirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saksıda yetişen bodur ağaçlar en fazla iki metre uzarlar. Bu işlemde kısa kalmaları için budamaya sıklıkla yer verebilirsiniz. En çok yetiştirilen bodur saksı ağacı limondur. Muhteşem yapraklara ve sonrasında beyaz çiçeklere sahip olacak olan limon ağacınız kısa süre içinde onlarca limonu da sizlere verecektir. Limon ağacının yanı sıra mandalina ve portakal ağaçları da saksı da yetiştirilen bodur ağaçlar arasında yer alıyor.

Saksıda bodur ağaç seçiminizde hangi tercihi yaparsanız yapın mutlaka güneş ışınlarında faydalanabileceği bir yere konumlandırmanız gerekir. Özellikle meyve veren bodur ağaç seçiminde tohumdan ve benzeri üretim teknikleri yerine köklü ürün alımına yer vererek herhangi bir riske girmeden ağacınıza evinizde yer açabilirsiniz.

Saksıda yetişen bodur ağaçlar arasında sadece meyve veren türler yer almaz. Bunun yanı sıra salon çamları ya da daha minyatür özelliğe sahip olan ağaçları da evinizde, balkon ya da terasınızda da yer verebilirsiniz.

Leave a Reply