Özel Günler İçin Çiçekler

Sevgiliye Alınabilecek Çiçekler

Çiçekler, hiç eskimeyen ve her zaman özel hediyeler arasında kabul edilen, duyguları sevgiliye ifade eden hediyeler arasındadır. Sevdiğiniz kişiye kendi duygularınızı anlatmak için belirli çiçekler ve anlamları bulunur. Aşkı, hüznü, sevgiyi, mutluluğu içerir verilen çiçekler. Kırmızı gül, ilk akla gelen ve sevginin özelliğini vurgulayan çiçektir. Tek bir kırmızı gül sevdiğinize ‘seni seviyorum’ mesajını içerir.

sevgiliye çiçek

sevgiliye çiçek

Sevgiliye Verilecek Çiçeklerin Anlamı

Saflığı ve temiz duyguları beyaz gül taşır. Sevdiğiniz kişiyi en saf ve temiz duygularla sevdiğinizi gösterir. Beyaz gül özellikle evlilik tekliflerinde tercih edilir. İlişkiniz daha yeni başlamışsa pembe gül hediye etmelisiniz. Sevdiğiniz kişiye ilk defa çiçek gönderecekseniz her zaman pembe gül tercih edilir. pembe gül bir bakıma aşkınızın da simgesini temsil eder.

Sevdiğiniz özel olduğunu orkide ile hissettirebilirsiniz. Orkide çiçeği doğal kokusu ile müthiş cazibesini etrafa yayar. Sevdiğiniz kişinin yanında her zaman olacağınızı gösterir ve bir bakıma sevdiğiniz verdiğiniz sözü gösterir. Kırmızı lale ise sevdiğinizi gösteren anlamlı bir çiçektir. Beyaz lale ise saflığın sembolüdür. İlişkinin yeni başlangıcındaysanız kırmızı ya da beyaz lale hediye edebilirsiniz. İçten ve samimi duyguları ise karanfil gösterir. Sevdiğiniz kişiye bağlılığınızı gösterecekseniz mutlaka pembe karanfil tercih etmelisiniz. Aşk dolu beyaz karanfil ise sevdiğinize her zaman aşkınızı gösterir. Kırmızı karanfil ise daima yanında olacağınızı ve ona yüksek derecede bağlı olduğunuzu gösterir.

 

Leave a Reply